ABAD-ABDŽE
BIELY BOJOVNÍK
Chovateľské stanice stredoázijských ovčiakov

O nás

NINA

Chovateľská stanica Abad-Abdže bola v roku 2006 oficiálne zaregistrovaná ako chránená chovateľská stanica stredoázisjkych ovčiakov. Avšak psi nás sprevádzajú od útleho detstva. Na dvore u starej mamy som vyrastala s nemeckým ovčiakom menom Blesk a krížencom pudla Aidou. Po niekoľkých neúspešných pokusoch doniesť domov túlavého psa sa môj otec rozhodol obdarovať ma na moje jedenáste narodeniny tým najkrajším darčekom - hrubosrstým jazvečíkom s PP Adym.

kennel

Záchranou nemeckého ovčiaka - Britou som sa vo svojich 16tich rokoch začala venovať športovej kynológií v kynologickom klube Nitra Mlynárce. Na prahu dospelosti som si splnila svoj sen v podobe nemeckej dogy - môjho nezabudnuteľného psa Amona. A práve pri venčení s Amonkom som sa skamarátila s fenkou stredoázijskeho ovčiaka. Toto plemeno ma natoľko zaujalo, že som si o ňom začala zháňať čo najviac informácií, navštevovať výstavy kde som obdivovala ich krásu. A práve v tomto období som si brávala na prázdniny moju 10-ročnú sesternicu Niku, ktorá mi pomáhala okolo psov.

Spolu sme navštevovali výstavy na Slovensku i v Čechách. Kedže i ona psov milovala a nebála sa žiadnej roboty okolo nich stala sa mojou pravou rukou. Prvá fenka stredoaziata - ALMA Zasvoji k nám pribudla do rodičovského domu. Týmto plemenom som bola veľmi uchvátená a rozhodla som sa venovať chovu tohto jedinečného plemena. Preto k nám pribudla fenka DABARA Sidi Al Bakkar (Baiša), dva roky na to MARTHY EMILI Barsuk (Džada) a v tom istom roku i ELIEZER Shah-Azim (Elča).

V týchto rokoch sme sa spoločne so sesternicou venovali aktívne výstavám . Úspešne sme absolvovanie množstvo klubových, medzinárodných či svetových výstav u nás a v zahraničí. K základni stredoaziatov pribudla aj fenka anglického buldoga Droběnka, ktorú som zachránila z množiarne. Túžba po čistej turkménskej krvi ma začiatkom roka 2012 priviedla k ANCHI Griffin´s Sao (Ňuša).

kennel

NIKA

Nápad založiť spriatelenú chovateľskú stanicu Biely Bojovník, ktorú vlastní moja sesternica, vznikol prirodzene po tom, čo v našom spoločnom spolumajiteľstve ostala fenka DABARA-BAI Abad- Abdže (Nijah). Okrem toho chovateľská stanica Biely Bojovník sa sústreďuje nielen na plemeno stredoázijský ovčiak ale aj argentínska doga.

Vnímať psa ako súčasť svojho života som začala už ak malé dievča. Za svoj doterajší život som spoznala niekoľko neuveriteľných psích osobností, ktoré má veľa naučili.

Český fúzač-fenka Kika ma naučila, že mať psa znamená mať povinnosť a síce vtedy sa mi nie vždy páčilo, že najskôr mám zobrať psa von až potom môžem ísť s kamarátmi von, dnes už viem, že ma naučila to najzákladnejšie a to mať zodpovednosť za svojho psa.

Nemecký ovčiak fenka Betina, s ktorou som trávila prázdniny u babky ma naučila, druhú najzákladnejšiu vlastnosť pri psoch a to mať trpezlivosť. Lebo nebolo nič „ľahšie“ ako naučiť Betinu povel ku mne :D

o_nas

Nemecká doga Amon ma naučil, že mať veľkého psa znamená mať nielen veľa starosti ale aj veľa radostí.

Aziatky Alma, Baiša, Džada, Elča ma naučili, že byť spokojnými a šťastnými parťákmi ide len vtedy ak ste v ich výchove dôsledný a spravodlivý.

Pitbulka Nikita ma naučila, že všetko čo robíš, rob poriadne ako by to bolo posledný krát. Nikdy sa nevzdaj a buď bojovník!

Môj splnený sen snívaný od svojich 12rokov- Argentínska doga Odin ma naučil, že lásku, ktorú dáš, dva krát dostaneš. Odin je moja láska na celý život, je to priateľ, ktorý je tu pre mňa kedykoľvek, ako ja pre neho. Pre mňa to je pán pes!

Stredoaziatka Nijah ma naučila pokore. Tak ako sa ona s pokorou správa ku mne ako k svojmu pánovi, ja sa správam ku svojim psom s úctou, pretože viem, čo pre mňa znamenajú aký sú pre môj život dôležitý.

Vysvetlenie názvu Abad-Abdže

Názov našej chovateľskej stanice sa skladá so začiatočných písmen psov, ktorí ma sprevádzajú životom. A - ako Ady, B - ako Brita, A - ako Amon, D - ako Droběnka, A ako Alma, B ako Baiša, - ako Džada, E - ako Elča.